قوانین و مقررات
جستجو در سایت

جستجوگر هوشمند گوگل

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
ارسال دعوت نامه
RSS
کاربران طلایی می توانند محصولات فروشگاه را بدون پرداخت هزینه ای حتی هزینه پست و با اعتبار ریپ خریداری نمایند.

بازدید از فروشگاه

کارت شارژ رایگان

اعتبار ریپ چیست؟

با فعالیت در پرتال و خرید اعتبار، سرمایه خود را افزایش دهید.

اعتبار ریپ چیست؟

فعالیت های دارای اعتبار

خرید اعتبار ریپ

انتقال اعتبار


سایت فرهنگی تفریحی ری ایران با بروزترین مطالب علمی آموزشی سرگرمی جالب و داغ

افراد حاضر در پرتال: 0 نفر
تعداد عضویت امروز: 0
تعداد بازدید امروز: 6,776
تعداد بازدید کل: 55,458,281
تعداد کل اعضاء: 20,147
آخرین تغییرات: 3445 ساعت پيش
فرصتی طلایی برای دریافت رایگان محصولات فروشگاه
به پرتال علمی فرهنگی، سرگرمی تفریحی ری ایران (تحت سرمایه اعضاء) خوش آمدید.
امروز: سه شنبه، 21 آبان ماه، 1398 خورشیدی مصادف است با الثلاثاء، 15 ربيع‌الاول، 1441 قمری و Tuesday, 12 November, 2019 میلادی.
پربازدید ترین ها
محبوب ترین ها

با راه اندازی سایت بازی شانسی در پرتال ریران موافقید؟

بله، باید جالب باشه
خیر، خوشم نمیادنتایج


وب کم و کار آرایی آن

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

وب کم و کار آرایی آن

وب کم و کار آرایی آن
خلاصه متن: اگر از جمله كاربرانی هستيد كه زمان زيادی را صرف وبگردی ميكنيد، بايد بگويم كه اگر در هنگام وب گردی از يك وب كم نيز استفاده كنيد، لذت وبگرديتان دو برابر خواهد شد.با آنكه به نظر ميرسد نصب و تنظيمات يك وب كم كار آسانی باشد، با در نظرگرفتن برخی دانستهها، ايجاد يك سری تنظيمات و به كارگيری ترفندها ميتوانيد نهايت استفاده را از وبكم ببريد.
اگر از جمله كاربراني هستيد كه زمان زيادی را صرف وبگردی ميكنيد، بايد بگويم كه اگر در هنگام وب گردی از يك وب كم نيز استفاده كنيد، لذت وب‌گرديتان دو برابر خواهد شد.با آن‌كه به نظر میرسد نصب و تنظيمات يك وب‌كم كار آسانی باشد، با در نظرگرفتن برخی دانسته‌ها، ايجاد يك سری تنظيمات و به‌كارگيری ترفندها میتوانيد نهايت استفاده را از وب‌كم ببريد. به طور مثال شايد بخواهيد با نشان دادن موشی كه داخل يخچال رفته است، لحظات خوبی را به ديگران هديه كنيد يا مجبور باشيد يك هفته به مسافرت برويد و بخواهيد در مسافرت نگاهی نيز به خانه بيندازيد. بديهی است كه اين كار به مهارت‌های خاصی نياز دارد. هنگامی كه سركار هستيد، قادر خواهيد بود به اتاق فرزند خود نگاهی بيندازيد تا ببينيد كه همه چيز مرتب است يا خير. به هر صورت اگر بخواهيد از راه دور به جايی نگاهی بيندازيد و مراقب جايی باشيد، استفاده از يك وب‌كم میتواند بسيار مفيد و كارگشا باشد. در اين مقاله سعی داريم در چند بخش، به بررسی مزايا و معايب يك وب‌كم بپردازيم.


مشابه بسياری ديگر از سخت‌افزارها، وب‌كم نيز از اجزای ساده‌ای تشكيل شده است. در ساده‌ترين صورت میتوان گفت كه يك وب‌كم از يك دوربين ديجيتال كه به يك پی سی متصل شده تشكيل شده است كه البته در اغلب مواقع اين اتصال از طريق پورت USB انجام میشود.

معمولاً دوربين ديجيتال شامل نرم‌افزاری است كه به پی سی كمك میكند بهتر بتواند با دوربين ديجيتال ارتباط برقرار كند. در واقع، اصلی ترين كاری كه نرم‌افزار فوق انجام میدهد اين‌است كه در فاصله زمانی منظم از آنچه كه دوربين ديجيتال در حال نمايش آن است، يك فريم تصوير میگيرد (به‌‌طور مثال ممكن است نرم‌افزار به گونه‌ای تنظيم شده باشد كه هر سی ثانيه يك فريم تصوير بگيرد) و آن‌را به محل ديگری برای نمايش منتقل‌كند.

اگر علاقه داريد كه از وب‌كم برای تهيه فايل‌های ويديويی استفاده كنيد، بايد از وب‌كمی استفاده كنيد كه هم از لحاظ سخت‌افزاری و هم از لحاظ نرم‌افزاری قابليت ثبت با سرعت بالای فريم‌ها را داشته باشد. يعنی Frame Rate بالايی داشته باشد. Frame Rate در واقع تعداد تصاويری است كه وب‌كم در ثانيه میتواند بگيرد و انتقال دهد. برای مثال، برای گرفتن يك تصوير ويديويی قابل قبول، حداقل بايد پانزده فريم در ثانيه تصوير بگيريد كه البته حالت ايدهآل آن سی فريم در ثانيه است. همچنين برای استفاده از يك Frame Rate مناسب و انتقال فيلم از محلی به محل ديگر، بايد از اتصال اينترنتی پرسرعت استفاده كنيد تا تصاوير به خوبی منتقل شوند.

روش‌های زيادی برای انتقال و انتشار تصاوير وجود دارد كه رايج‌ترين و معمول‌ترين روش اين ‌است كه نرم‌افزار مديريت‌كننده وب‌كم آن‌ها را به فرمت JPEG تبديل میكند و آن‌ها را به سروری كه توانايی پشتيبانی File Transfer Protocol) FTP) را داشته باشد، ارسال مي‌كند. البته ا‌ين امكان وجود دارد به راحتی اين تصاوير را در يك وب سايت قرار دهيد.


‌به چه ابزاری احتياج خواهيد داشت؟

برای داشتن يك وب‌كم ساده، به سه چيز احتياج خواهيد داشت:

●‌‌ ‌ يك دوربين متصل شده به پی سی
●‌‌ ‌ ‌نرم‌افزار ايجادكننده فريم كه بتواند در فواصل زمانی منظم تصوير بگيرد.
●‌‌ ‌ راهی برای انتشار تصاوير در وب
بعد از آن‌كه يك وب سرور يا يك وب سايت برای خود دست و پا كرديد، حال نوبت آن فرا میرسد كه آن‌چه را كه با وب‌كم تهيه كرده‌ايد، به سايت خود منتقل كنيد. در مورد وب سرور بايد گفت كه يك وب‌سرور خود يك قطعه سخت‌افزاری است كه توانايی دريافت اطلا‌عات قابل استفاده در وب را دارد.

با اين حال اگر يك سرور يا يك وب‌سايت نداريد و قصدي هم برای تهيه آن‌ها نداريد، نگران نباشيد؛ زيرا راه ديگری نيز پيش رو داريد و آن، استفاده از نرم‌افزاری است كه خود با يك وب‌سرور در ارتباط باشد كه معمولاً اين وب‌سرورها توانايي پشتيبانی از سرويس UDP Protocol را دارند تا بتوانند مستقيماً تصاوير ويديويی را از پی سی شما به پی سی ديگری انتقال دهند. اين كار با استفاده از يك مرورگر وب كه با سرويس HTTP سازگار باشد، قابل انجام است. البته پی سی گيرنده نيز بايد تمام اين مشخصات را داشته باشد.

در واقع با استفاده از اين سرويس، نيازی به خريد فضا و دامنه برای ايجاد يك وب‌سايت جهت انتشار تصاوير وب‌كم‌های خود نخواهيد داشت و میتوانيد به صورت رايگان، مستقيماً تصاوير را به پی سی مقصد منتقل كنيد. ضمناً به اتصال اينترنتی چندان پرسرعتی هم احتياج نخواهيد داشت و با همين اتصالات Dial up نيز میتوانيد به مقصود خود برسيد.

ویژگیهای پیشرفته


علاوه بر امكانات ساده‌ای كه میتوان آن‌ها را در تمام وب‌كم‌ها ديد، امكانات ديگری نيز وجود دارند كه به‌‌كارگيری آن‌ها میتواند كار را برای شما لذت‌بخش‌تر كند، ولی تمام اين امكانات را نمیتوانيد در تمام وب‌كم‌ها پيدا كنيد.

●‌‌ ‌ حسگر حركت: وب‌كم هنگامی تصوير میگيرد كه حركتی را احساس كند.

●‌‌ ‌ مديريت تصاوير: به كاربر امكان میدهد بر تصاوير گرفته شده توسط وب‌كم مديريت بيشتری داشته باشد. به طور مثال پسوند فايل‌ها يا محل ذخيره آن‌ها را تغيير دهد.

●‌‌ ‌ پيام ويديويی: برخی از برنامه‌های پيام‌رسان از ويژگی ارسال پيام ويديويی نيز پشتيبانی مي‌كنند.

●‌‌ ‌ ‌اتصالات پيشرفته: به كارگيری و استفاده از اتصالات سيمی، بی سيم يا A/V

●‌‌ ‌ ‌حركت خودكار: برخی از وب‌كم‌ها میتوانند به‌گونه‌ای تنظيم شوند كه به طور خودكار از يك سوژه تصوير بگيرند.

●‌‌ ‌ رمزنگاری: امكان رمزنگاری تصاوير ارسالی را به كاربر میدهد.

۵- چیزی که شما هرگز درباره وب کم خود نمی‌دانید:

امنیت سیستم


با استفاده از مقدار زیادی از برنامه های رایگان شما می توانید گسترش ویژگی های یک وب کم را انجام دهید. مانند سیستم های امنیتی از راه دور. به سادگی نصب Yawcam (فقط ویندوز) یا ویتامینD ( برای ویندوز و مک) ، هر دو آزاد هستند و پس از نصب ، شما می توانید پیکربندی آنها را برای جریان ویدئو و تماشای آن را از راه دور انجام دهید.
علاوه بر این ، این نرم افزار همچنین می تواند پیکربندی شده و به شما هشدار و یا شروع ضبط در هنگام حرکت در فریم از نظر تشخیص دهد– این فوق العاده است چون شما به وضوح می توانید غذا را از دوربین های نظارت تمام وقت کنترل کنید. برای نظارت عمومی ، شما می توانید از نرم افزار برای گرفتن عکس در فواصل زمانی ذکر شده و ارسال آنها را به یک FTP سرور از راه دور راه اندازی. نمایید


بار کد Reader


خواندن بارکد و کدهای QR آسان با یک گوشی هوشمند و یک برنامه آزاد است. اما شما می توانید همین را بر روی یک کامپیوتر با یک وب کم انجام دهید. دانلود و نصب bcWebCam را انجام دهید و آن را به طور خودکار به وب کم خود برای نشان دادن اتصال خوراک. متصل نمایید. در حال حاضر فقط بارکد یا کد QR در مقابل وب کم ، نرم افزار چند ثانیه به محتوای تعبیه شده را به رسمیت بشناسد و به شما متن / لینکی که در آن وجود دارد را نشان می دهد.


سرگرمی و بازی


وب کم به معنای واقعی کلمه می تواند شما را به عمل قرار داده در حالی که یک بازی را انجام میدهید. در www.newgrounds.com ، شما می توانید مجموعه ای از بازی های سریع و کوتاه ، آنلاین و اپلتها ادوبی فلش با استفاده از وب کم خود را پیدا کنید. فقط به بخش بازی ها و وب کم زیر بخش بازی ها در وب سایت مراجعه نمایید. به شما اجازه می دهد تا فلش پلیر وب کم خود برای دسترسی آن ارائه دهید – این کاری است که برای هر بازی باید انجام شود. بسیاری از بازی های موجود در سایت وجود دارد که شما می توانید بازی با استفاده از وب کم خود و هر یک از آنها دارای یک تم متفاوت است.


ورود از طریق تشخیص چهره


برخی کامپیوترها ممکن است این ویژگی ساخته شده در سال را داشته باشد ، اما اگر شما از یک کامپیوتر در حال اجرا ویندوز و یک وب کم استفاده نمایید، شما می توانید با ورود به سیستم از طریق شناسایی چهره را به راحتی قادر می سازد. به www.luxand.com/blink مراجعه نمایید و یا http://bananascreen.en.softonic.com و آن را به صورت رایگان دانلود نمایید. ثبت نام در پیکربندی اولیه صورت خود را با نرم افزار و قفل خودکار برای ویندوز است.


ایجاد اثرات خنده دار


اگر شما به www.cameroid.com بروید ، شما می توانید از هر وب کم به گرفتن عکس های خنده دار استفاده کنید — یا با فیلتر های مختلف ، اثرات اعوجاج ، صحنه و یا فریم را مشخص نمایید. شما لازم نیست برای نصب هر چیزی  ثبت نام انجام دهید– فقط دادن اجازه سایت برای دسترسی به وب کم خود را از طریق ادوبی فلش وقتی از شما خواسته است.هنگامی که یک عکس شما را میگیرد، شما هم می توانید آن را به گالری عمومی Cameroid ذخیره کنید و یا دانلود فایل JPG را به کامپیوتر خود انجام دهید.
شما همچنین می توانید سعی کنید اثرات مشابه در www.seenly.com. و همچنین می توانید نرم افزار را برای ایجاد عوارض در زمان واقعی بدست بیاورید در حالی که شما تصویری را با کسی که از با استفاده از اسکایپ یا گوگل تاک میبینید چت کنید.

 از بخش پرتال ری ایران
بخش ها و موضوعات مرتبط:آموزش و ترفندمطالب ورژن قدیممطالب ورژن قدیممطالب ورژن قدیم

گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب
ارسال شده در تاریخ يكشنبه، 16 بهمن ماه، 1390
کلمات کلیدی:

وب کم پورتusb فریم وب سایت فرمتjpeg


اشتراک گذاری:


امتیازهای داده شده اعضاء به این مطلب

قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت

admin, alimortazavi, Sheva7, yasbahary

مطالب داغ مرتبط

آخرین مطالب مرتبط

دیدگاه ها

لطفا:
- نام خود را به شکل صحیح وارد کنید.
- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
- از ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل جدا خودداری فرمایید و از ادبیات مناسب همانطور که شایسته شماست استفاده کنید.

نام شما:  
نظر::) ;) |) :- :( :0 :# *) ^) +)) :} |(( @: (:) :? :**
کد امنیتی
کد امنیتی 
 اخبار سیاسی
اخبار اقتصادی
اخبار ایران و جهان
اخبار فرهنگی و هنری
اخبار ورزشی
اخبار دانش و تکنولوژی
اخبار جامعه
اخبار حوادث و رویدادها
اخبار خانواده
اخبار پرتال
آموزش و ترفند
سلامت و پزشکی
آشپزی و خانه داری
بیوگرافی و عکس هنرمندان
مد و زیبایی
پیامک و اس ام اس
طراحی وب و برنامه نویسی
ابزار وبمسترها
حقوق شهروندی و خانواده
تمدن و تاریخ ایران
دنیای کودکان
نرخ طلا، سکه و ارز
اوقات و لحظات شرعی
سرتیتر روزنامه های امروز
قیمت انواع گوشی موبایل
وضع جوی و آب و هوا
پزشک آنلاین
محاسبه آنلاین وزن ایده آل
کارت شارژ رایگان
آپلودسنتر عکس
فروشگاه
انجمن و تالارگفتمان
طراحی و راه اندازی سایت
تازه ها
آرشیو

اعتبار ریپ چیست؟
خرید اعتبار ریپ
انتقال اعتبار ریپ
ارسال مطلب
ارسال دعوت نامه
ثبت نام در پرتال
ارتقاء به سطح رسمی
ارتقاء به سطح طلایی
رهبری
ریاست جمهوری
پایگاه خبری رولاین
بانک ملت

حقوق مادی و معنوی

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به ری ایران است. کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع مجاز است. انتشار تصاویر فقط با لینک مستقیم مجاز است. در غیر این صورت پیگرد قانونی خواهد داشت.

قدرت

برنامه نویس : رضا تیلور
طراح قالب : Mr.Taylor
ثبت در وزارت ارشاد اسلامی و ستاد ساماندهی
Copyright © 2009 - 2015 All Rights Reserved for ReIRAN.COM, Powered by phpnuke.ir, Theme Designed By Mr.Taylor
درج تبلیغات | نسخه موبایل | دعوت به همکاری | درباره ما | تماس با ما |
Hit |