تاریخ : سه شنبه، 5 بهمن ماه، 1389
موضوع : مطالب ورژن قدیم

آموزش نحوه اتصال کامپیوتر به اینترنت از طریق گوشی همراه موبایلآموزش نحوه اتصال کامپیوتر به اینترنت از طریق گوشی همراه موبایل
آموزش نحوه اتصال کامپیوتر به اینترنت از طریق گوشی همراه موبایل
مشاهده سایت ری ایران از طریق گوشی در کامپیوتر


در این آموزش قصد داریم نحوه اتصال کامپیوتر به گوشی را برای استفاده از سرویس GPRS سیم کارت های ایرانسل و همراه اول توضیح دهیم. در واقع شما پس از اجرای مراحل زیر می توانید بدون اینکه از اتصال ADSL و یا Dial Up استفاده کنید ، تنها با اتصال گوشی خود به کامپیوترتان از گشت و گذار در اینترنت لذت ببرید.


هم اکنون نیز تبلیغ هایی برای فروش قطعاتی برای اتصال به کامپیوتر با سیم کارت با پورت یو اس بی در اینترنت وجود دارد که البته منکر کارایی این قطعات که تنها کار مودم را انجام میدهند نیستیم ولی باید بدانید که گوشی های موبایل اکثرا قابلیت اتصال به اینترنت را دارا میباشند و به همین صورت میتوان از مودم آنها برای اتصال به اینترنت در کامپیوتر با سرعت بالا نسبت به دیال آپ استفاده کرد و نیازی به خرید قطعات که با قیمت های 100 هزار تومان به فروش می رسد نیست.


گفتنی است که سیستم عامل پیشفرض کامپیوتری که در این آموزش از آن استفاده می شود ، سیستم عامل ویندوز XP سرویس پک ۲ است.


ابتدا باید بدانید برای اتصال کامپیوترتان به اینترنت از طریق GPRS به دو روش میتوایند عمل کنید:
1 – از طریق نرم افزار موجود در PC Suite
2 – از طریق Connection Wizard ویندوزروشی که ما به آن می پردازیم روش دوم است زیرا در روش اول اختلالاتی ممکن است پیش بیاید و گاهی نرم افزار pc suite در اتصال دچار مشکل می شوند.


||- قبل از شروع به کار حتماً از فعال شدن سرویس GPRS روی گوشی خود مطمئن شوید. برای این منظور ببینید آیا می توانید  با Browser گوشی خود سایتی مثل WWW.REIRAN.COM را مشاهده کنید یا خیر. اگر توانستید این سایت را مشاهده کنید می توانید به مرحله بعد بروید.

توجه: افرادی که با Browser آشنا نیستند به دنبال "web" و یا "وب" و یا "اتصال به اینترنت" و هر چیزی که گوشی را به اینترنت متصل میکند باشند و در صورت مواجهه با پیغام اجازه دسترسی را بدهید.
توجه: چنانچه سیم کارت شما ایرانسل است اینترنت گوشی شما ازقبل فعال است و چنانچه سیم کارت شما همراه اول می باشد باید به سایت www.mci.ir مراجعه و اقدام به فعال سازی gprs خط خود نمایید.||- برای شروع، نرم افزار مربوط به گوشی خود را که معمولاً PC Suite نام دارد را از درون CD عرضه شده به همراه گوشی بر روی کامپیوتر خود نصب کنید سپس از طریق کابل USB یا بلوتوث، گوشی را به کامپیوتر متصل نمایید و کمی صبر کنید تا مشخصات و تجهیزات گوشی شما بطور کامل توسط کامپیوتر شناخته شود. در این مرحله شما می توانید با مراجعه به نرم افزار PC Suite که روی کامپیوتر خود نصب کردید از صحت اتصال گوشی خود به کامپیوترتان مطمئن شوید. پس از طی این مرحله کامپیوتر شما گوشی متصل شده را به عنوان یک مودم نیز می شناسد. برای اینکه مطمئن شوید که گوشی شما اکنون به عنوان مودم نیز به کامپیوتر معرفی شده به قسمت "Phone and modem option" از منوی "Control Panel" سیستم خود مراجعه و با کلیک بر روی قسمت "Modems" ببینید نام گوشی خود را در اینجا مشاهده می کنید یا خیر.
نکته: چنانچه درایور های مدل گوشی خود را دارید نیازی به CD نیست و استفاده از CD فقط جهت شناساندن مودم موبایل به سیستم است.

نکته: درست است در این روش هم اسم PC Suite اورده شد اما صرفا جهت شناسایی مودم گوشی از ان استفاده میکنیم. یعنی چنانچه مودم گوشی شما شناسایی شده است اصلا به هیچ وجه نیازی به نصب نرم افزار پی سی سوییت در این روش نیست. و  تنظیمات اتصال بصورت دستی در ادامه توضیح داده میشود.
 

آموزش نحوه اتصال کامپیوتر به اینترنت از طریق گوشی همراه موبایل
(در این شکل ما یک گوشی P990 سونی اریکسون را به عنوان مودم به کامپیوتر معرفی کرده ایم) 

||- در این مرحله باید از طریق منوی "Create a new connection" در قسمت "Network Connections" یک اتصال Dial Up تعریف کنیم و در مرحله ای که باید مودم انتخاب شود ، گوشی را به عنوان مودم انتخاب کنیم.
آموزش نحوه اتصال کامپیوتر به اینترنت از طریق گوشی همراه موبایل
(گوشی باید به عنوان مودم برای تعریف اتصال Dial Up انتخاب شود-با زدن تیک-) 

||- مهمترین مرحله کار این مرحله است. در این مرحله باید در جایی که شماره تلفن برای Dial کردن وارد می شود عدد زیر وارد شود :
برای خطوط همراه اول (تست شده روی گوشی های سونی اریکسون) شماره :   *۹۹***۸#
برای خطوط ایرانسل (تست شده گوشی های نوکیا) شماره :    *۹۹#
و کادرهای User Name و Password در قسمت بعد کاملاً خالی بماند.
نکته: شماره ها را بصورت دقیق و از راست به چپ از سمت ستاره تایپ نمایید.
آموزش نحوه اتصال کامپیوتر به اینترنت از طریق گوشی همراه موبایل
(در اینجا ما از یک گوشی سونی اریکسون به عنوان مودم استفاده می کنیم پس شماره #8***99* را وارد می کنیم)


||- در این مرحله با مراجعه مجدد به قسمت "Network Connections" اتصال Dial up که ساختید را connect کنید و از گشت و گذار در اینترنت لذت ببرید.
نکته: در روش اول که از اموزش ان صرف نظر کردیم باید به عرض برسانیم که در این روش از طریق pc suite کانکشن و انتخاب مودم و درج شماره دیال بصورت اتوماتیک انجام میشد ولی همانطور که گفته شد روش دوم قطعی تر است.


منبع: از بخش آموزش ها و ترفندهای سایت ری ایران

استفاده از ماهنامه سرباز و موبنا


خدمات آموزش ترفند اتصال اینترنت موبایل gprs جی پی ار اس ایرانسل همراه اول فعال سازی بسته طرح اینترنت کامپیوتر internet irancell hamrah avval mtn pc suite نحوه اتصال اینترنت gprs

منبع این مقاله : :ری ایران،علمی فرهنگی سرگرمی تفریحی
آدرس این مطلب : http://www.reiran.com/old/آموزش-نحوه-اتصال-کامپیوتر-به-اینترنت-از-طریق-گوشی-همراه-موبایل/248.html